30D30P

🤯 30 dní, 30 projektů

🇬🇧 PDF links contain English description and instructions for all projects.

1️⃣ Ubuntu Server Installer

Jeden z mých nejstarších projektů, který používám pro instalování virtuálních Ubuntu serverů, mého domácího desktopu nebo aktualizace komponent. Všechny instalační skripty jsou k dispozici v adresáři bin/, například instalátor jazyka Go, PHP Composer nebo sada aplikací pro Rust či Go.

Za zmínku stojí použití Makefile, kdy po napsání “make” dostanete nápovědu a informaci, že dokumentaci lze překonvertovat pomocí příkazu “make docs“. Makefile používám i ve většině svých dalších projektů.

[PDF] [Github] [BitBucket]

Aktualizace: průběžně

2️⃣ Docker searX

SearX je vyhledávací META engine, který se mi opravdu líbí. Tento malý Docker projekt se stará o jeho běh v Dockeru a především vydávání aktuálních verzí. Publikováno na DockerHubu pod adresou gscloudcz/searx.

[PDF] [Github] [BitBucket] [DockerHub]

Aktualizace: když vyjde nová verze

3️⃣ P2P Blocklist

Používám BitTorrent klient QBittorent, který obdobně jako i Transmission umožňuje blokovat peery pomocí blocklistu. Tento projekt se stará o buildování jednoduchého blocklistu IP adres. Blocklist je možné do klientů nalinkovat přímo z Githubu 🐱

[PDF] [Github] [Blocklist]

Aktualizace: průběžně

4️⃣ Docker PHP 7.4

Jedná se o experimentální buildování aktuálního PHP 7.4 s podporou zvýšené entropie kontejneru. Publikováno na DockerHubu pod adresou gscloudcz/php74.

[PDF] [Github] [DockerHub]

Aktualizace: když vyjde nová verze

🐖 a již brzy pokračování … 🐖